נורית – פרק ה'

ירדן ואריה היו חברים באותה קבוצת דיון ב"סקייפ", קבוצה על מחשבים. אריה היה גבר נשוי עם משפחה וילדים, ששמר על הפרטיות שלו בקנאות. רוב החברה בקבוצה היו ילדים, חלק השתמשו בכינויים וחלק בשמם הפרטי.

היה לו, לאריה, פה מלוכלך לפעמים, ככה זה כשאתה מאחורי מקלדת. מדי פעם הוא היה מופיע לתוך השיחה. מקשיב, מתעניין, משתתף. מספר בדיחות גסות, מדבר על כדורגל, פוליטיקה, נשים, זיונים. הוא אהב את ההשתטות הזו. זה גרם לו להרגיש קצת יותר צעיר וזה גרם לו להיות מעודכן. אבל על שני דברים אריה תמיד הקפיד: הראשון, הוא סרב לגלות את השם האמיתי שלו. אריה היה כינוי. ואף אחד בקבוצה לא ידע את הזהות האמיתית שלו. והשני, הוא תמיד הקפיד להגיד לילדים, שאם מישהי אומרת לך לא, אז זה לא.

באחד הלילות ירדן תפס אומץ ופנה אל אריה לשיחה פרטית. אריה הקשיב קשב רב, וירדן גולל את הסיפור שלו. הוא זיהה בירדן הרבה כנות ותמימות, והוא זיהה בו קצת דברים מעצמו. בבת אחת חזרו אל אריה אהבות ישנות ונכזבות. סיפורי ילדות. הוא נזכר בפחד המשתק, של נער מתבגר מול אלילת חייו. אל הפעם ההיא שהעז, התקשר אליה… שמע את קולה… ולא היה מסוגל לדבר.אז הוא ניתק.

בזמנו לא היה אינטרנט, ולא היה כמעט עם מי להתייעץ. ירדן הצחיק אותו כשאמר לו שאתו הוא מרגיש פתוח, בניגוד לאבא שלו, שאתו אי אפשר לדבר, כי הוא סגור כזה… אילו רק ירדן ידע כמה סגור אריה היה… בונקר. אני… אריה חשב… אני יועץ לענייני בנות… חיוך מר עלה על שפתיו.

אחרי שיחות ארוכות אריה הצליח להבין את "הפרשי המעמדות" ביניהם. הייתה לו תחושה לא טובה שהיא משחקת בו, כמה שהוא הכיר את המשחק הזה…אוי… אבל לך תסביר את זה לילד בן 17. לאחר מחשבה הוא נזכר באחד הדברים שלמד בחייו, שצריך להעז. מי שלא מנסה, לעולם לא יכשל אומנם, אבל הוא גם לעולם לא יצליח. אז הוא לקח על עצמו את התפקיד.

איך מסבירים לילד בן 17 שבנות שואבות כוח רק מהידיעה. שזה שהיא מסתכלת עליך לא אומר שמצאת חן בעיניה, אלא שהיא פשוט מתאמנת ואתה ברווז במטווח. רק נדמה לך שאתה הצייד. זה משהו שלא נתפס במוח האינפנטילי הגברי בשלב הזה של החיים.  בינינו, אריה חשב לעצמו, גם היום בגילו זה לא ממש נקלט. הלב שלך צריך להימחץ עוד כמה פעמים, כדי שתוכל להכיר בזה. אתה עוד תאבד את הנשימה, את הריכוז, תצעק לשמיים ללא קול. היא תיגע בשיער, תסדר את המכנסים, את החזייה, תרים יד כדי לחשוף מעט מהבטן, הנועזות יחשפו מעט יותר, רק כדי לראות אותך מסתכל. והיא יודעת שאתה מסתכל.

ובזה מבחינתה זה נגמר. בדיקת מערכות כלי הנשק הסתיימה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s